"تو کز محنت دیگران بی غمی   /   نشاید که نامت نهند آدمی 
آدمها خردمند یا بی خرد هستند و خردمندها، نیک اندیش یا بداندیش هستند. هرگز سخن بداندیشان و بی خردان را مپذیر حتی اگر از حق و شرف و آزادی بگویند." 

انارک نیوز – "ای مدیر، من آنچه شرط بلاغ است با تو می‌گویم تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال". 

چکیده رخدادها و گزیده دیدگاه ها و راهکارها از بیست و نهم اردیبهشت تا چهارم خرداد ماه 1403: 
1- ابراهیمی: قدردانی از زحمات سرکار خانم شاهمیرزایی موزه دار ما در انارک، روز جهانی موزه و شروع هفته میراث فرهنگی را به دل سپردگان و دوستداران میراث فرهنگی تبریک می گویم.
2- ناشناس: انارکیها نسبی و سببی باهم فامیلن. مثل زنجیر به هم پیوسته اند و چقدر خوشحال می شیم وقتی اونا را می بینیم. الهی همشون سلامت و تندرست باشند.
3- ناشناس: از پیگیری حقوقتون نترسید و هرگز خودتون رو به هیچ کس بدهکار نکنید و حق کسی رو ضایع نکنید چه زبانی چه قلمی و چه قدمی. چنانچه دوستان، هر نوبه یک سوال ساده طرح کنند و بقیه کمی تلاش کنند اطلاعاتشون بالا بره خدمت بیشتری بهم کردیم.
4- جشن پایان سال تحصیلی کودکان کودکستان نگین مجتمع بهزیستی شهدای انارک با حضور بانوان خیر خانم ها طباطبایی و برادران، اولیاء کودکان، مدیر و مربیان برگزار شد. در انتهای برنامه جوایز و لوح پایان دوره به نونهالان کودکستان اهدا و عکس های یادگاری گرفته شد.
5- بازدید میدانی دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین، بخشدار انارک، رییس منابع طبیعی و مدیرجهادکشاورزی شهرستان از مزارع دق سرخ و پیگیری امورات مربوط به آب، کشاورزی و طرح های بیابان‌زدایی بخش انارک.
6- پایگاه بسیج: مراسم بزرگداشت شهدای خدمت؛ آیت الله رییسی، آیت الله آل هاشم، دکتر امیرعبداللهیان، دکتر رحمتی، سردار موسوی و خلبانان بالگرد حامل رییس جمهور با مداحی و روضه خوانی مداحان اهل بيت در مسجد جامع  با حضور مردم ولایتمدار و مسئولين شهرانارک و بسیجیان همچنین مراسم دیگری به یاد شهدای خدمت با حضور جناب سرگرد عسکری فرماندهی حوزه بسیج  شهید مطهری نایین، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر انارک، نیروی انتظامی و مردم شهر انارک در حسینیه شهدا برگزار شد.
7- یادی هم از کسانی کنیم که دیگر در میان ما نیستند، خانم ها خدیجه یزدانی و زهرا رحمانی، آقایان غلامرضاحاجی نقدی و محمداسماعیل کاظم زاده. همگی درگذشتگان یادشان گرامی و خدا بیامرزدشان.

انارک نیوز - مراسم بزرگداشت شهدای خدمت؛ آیت الله رییسی، آیت الله آل هاشم، دکتر امیرعبداللهیان، دکتر رحمتی، سردار موسوی و خلبانان بالگرد حامل رییس جمهور با مداحی و روضه خوانی مداحان اهل بيت در مسجد جامع  با حضور مردم ولایتمدار و مسئولين شهرانارک و بسیجیان، همچنین مراسم دیگری به یاد شهدای خدمت با حضور جناب سرگرد عسکری فرماندهی حوزه بسیج  شهید مطهری نایین، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر انارک، نیروی انتظامی و مردم شهر انارک در حسینیه شهدا برگزار شد.

3 خرداد 03

انالله و انا الیه راجعون 
خانم زهرا رحمانی (همسر آقای حسین اسماعیل زاده بر اثر بیماری) سی ام اردیبهشت ماه 1403 در انارک از میان ما رفت و آشنایانش دیگر نگاه پر از محبت او را نخواهند دید.
انارک نیوز این مصیبت را به خانواده های اسماعیل زاده، رحمانی و دیگر بستگان تسلیت می گوید، شکیبایی وابستگان و آمرزش شادروان را از درگاه پروردگار مهربان درخواست می نماید. 
روانش شاد و یادش گرامی باد.

انارک نیوز - جشن فارغ التحصیلی کودکان کودکستان نگین مجتمع بهزیستی شهدای انارک برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم جشن فارغ‌التحصیلی کودکان کودکستان نگین انارک امروز ۲۹ اردیبهشت ماه با حضور بانوان خیر، سرکار خانم ها طباطبایی و برادران انارکی، اولیاء کودکان، مدیر و مربیان
در محل کودکستان نگین انارک در مجتمع بهزیستی برگزار شد. در این جشن که آکنده از فضای زیبای کودکانه و شادابی بود، پس از قرائت قرآن و اجرای صلوات، جشنی اعم از اجرای سرود، برنامه های شاد و متنوع، مسابقه و خوش آمد گویی و تشکر از حضار توسط خانم مهدوی مدیر کودکستان اجرا شد.

لازم به ذکر است در انتهای برنامه جوایز و لوح پایان دوره به نونهالان کودکستان اهدا و عکس های یادگاری گرفته شد.

#خبرنگار: مهران مطلبی نیا - 29 اردیبهشت 03

انالله و انا الیه راجعون 
خانم خدیجه یزدانی (همسر آقای محمدرضا یزدانی) بیست و هشتم اردیبهشت ماه 1403 در انارک از میان ما رفت و آشنایانش دیگر نگاه پر از محبت او را نخواهند دید.
انارک نیوز این مصیبت را به خانواده های یزدانی و دیگر بستگان تسلیت می گوید، شکیبایی وابستگان و آمرزش شادروان را از درگاه پروردگار مهربان درخواست می نماید. 
روانش شاد و یادش گرامی باد.

"ای کاش مردان هم جربزه دختران جوان در کف خیابان را داشتند." 

انارک نیوز – "ای مدیر، من آنچه شرط بلاغ است با تو می‌گویم تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال". 

 چکیده رخدادها و گزیده دیدگاه ها و راهکارها از بیست و دوم تا بیست و هشتم اردیبهشت ماه 1403:
1- ناشناس: دوستان اگر بخودتون شهامت گفتن نظرتون رو ندید یا برای تایید نظرات درست به قولی لایک یا دیس لایک اونها شهامت نداشته باشید پیشرفت نمی‌کنید.
2- ناشناس: من با شکار باعث زجرکش شدن جوجه می شدم خیلی افسرده و شرمنده شده و برای رسیدن به مقدار کمی گوشت این پرنده ارزش نداره که جوجه های اون در کویر از تشنگی بمیرند. خواهش می کنم بجای تفنگ دوربین بدست بگیرید و از نشون دادن اونها به توریست‌ها  پول دربیارید. کشتن و خوردن جانوران یک بار هست و نابودی اونها ولی حفظ اونها دائمی هست درآمدش برای همه شهر و مردم منطقه.
3- ناشناس: هر معامله مبلغی معامله می شه اینکه بنویسیم توافقی درست نیست. لطفا در آگهی‌های فروش مبلغ بنویسند و در ادامه بنویسند به خریدار تخفیف داده می شه.
4- روابط عمومی بخشداری انارک: جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بازسازی مناطق سیل زده بخش انارک در محل بخشداری انارک برگزار گردید.
5- جشن الفبا با حضور دانش آموزان کلاس اول در مدرسه ایران انارک برگزار شد.
6- آئین افتتاحیه هتل سنتی و مجموعه گردشگری مشجری با حضور دکتر مرتضوی استاندار محترم اصفهان و مدیرکل میراث فرهنگی استان، جمعی دیگر از مدیران استانی، سرکار خانم الهام آزاد نماینده مردم شهرستان های نایبن و خوروبیابانک، فرماندار، امام جمعه شهرستان نایین و هیات همراه، بخشدار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر انارک و مهندس عطابخش مدیریت مجتمع معدنی شهید حججی در مجموعه گردشگری مشجری برگزار شد. در پایان با اهدا لوح سپاس از مهندس محمدعلی حاجی آبادی تجليل بعمل آمد. در دومین برنامه از مناطق سیل زده و خسارات سیل بخش انارک به ویژه گردنه زنجیرگاه به منظور جبران این خسارات بازدید نمودند. 
- ناشناس: در این گزارش افتتاحیه گردشگری مشجری، تمام تصاویر از داخل یک‌ محوطه سالن بسته هست و آقایان مسئول. گزارشگر از دید خودش گزارش کرده و چون خودش اونجاست و باور داره درسته تصور می کنه من هم باید باور کنم. چنانچه گزارشگر چند تصویر از بیرون می‌گرفت و از دور که نشون بده مشجری خودروها و عوامل بسیاری در اون هستند اونوقت قابل باور بود.
7- یادی هم از کسانی کنیم که دیگر در میان ما نیستند، آقایان محمد ایزدی انارکی و جبار شهابی. همگی درگذشتگان یادشان گرامی و خدا بیامرزدشان.

مقالات دیگر...