«زورب بال» عامل کشته و مصدوم شدن ۲ گردشگر در کویر ریگ جن بود

«زورب بال» عامل کشته و مصدوم شدن ۲ گردشگر در کویر ریگ جن بوداستفاده غیراصولی از " زورب بال" علت اصلی کشته و مصدوم شدن ۲ گردشگر اهل تهران در کویر "ریگ جن" در شرق اصفهان بود.

زورب بال یا فوتبال حبابی ورزشی است تیمی شبیه به فوتبال که در آن بازیکنان به وسیله یک پوشش حبابی که از هوا پرشده و بالاتنه آنان را می‌پوشاند، براساس قوانین مشخصی برای وارد کردن توپ (استاندارد فوتبال) با پا به دروازه تیم حریف رقابت می‌کنند.

فوتبال حبابی رشته‌ای بسیار پرجنب و جوش است که نیاز به مهارت چندانی ندارد.

به گزارش ایرنا عصر روز گذشته امدادخواهانی از کویر ریگ جن در محدوده شمال انارک در شرق استان اصفهان برای ۲ مصدوم بدحال و ترومای کمر (ضربه به کمر و سر) از اورژانس پیش بیمارستانی درخواست کمک کردند و یک واحد از اورژانس و سه واحد از هلال احمر به منطقه اعلام شده اعزام شدند.

یکی از این مصدومان به دلیل شدت جراحت جان باخت که با کمک آفرود سواران عبوری به درمانگاه انارک منتقل شد اما ۸ نیروی اورژانس و هلال احمر و بالگرد اورژانس یزد ۱۶ ساعت برای یافتن دیگر مصدوم این حادثه به تجسس پرداختند.

در نهایت صبح امروز این مصدوم پیدا شد و توسط بالگرد اورژانس یزد به بیمارستان شهید رهنمون این شهر منتقل شد.

مدیر روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان روز دوشنبه درخصوص علت بروز این حادثه به خبرنگار ایرنا گفت: این گردشگران تهرانی در قالب یک گروه حدود ۱۵ نفره به تفریح در تپه‌های کویر مشغول بودند که ۲ فرد حادثه‌دیده به طور همزمان وارد یکی از توپ‌های زورب بال شده  و از تپه ای با ارتفاع تقریبی هشت متر به پایین غلتیدند.

عباس عابدی افزود: این ۲ نفر علاوه بر برخورد صدمه‌ساز با یکدیگر در این توپ حبابی، با درختچه‌های کویر نیز برخورد کرده و دچار صدمات مختلف از ناحیه سر، کمر و لگن شدند.

وی ادامه داد: یکی از این افراد به دلیل شدت جراحت جان خود را از دست داد و فرد دیگر نیز با آسیب‌دیدگی سر، کمر و لگن به وسیله بالگرد به بیمارستان در یزد منتقل شد.

ریگ جن منطقه‌ای کویری و دارای تپه‌های ماسه‌ای در کویر مرکزی ایران است. این منطقه در جنوب سمنان، شرق دریاچه نمک، شمال انارک و غرب جندق قرار دارد.

این کویر از صعب‌العبورترین نواحی منطقه کویری و پر از تپه‌های شنی و باتلاق‌های نمکی است.
(۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۳ - کد خبر: 84222313)